W związku z sytuacją związaną z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, w ramach działań, które mają na celu zapobiec potencjalnym zarażeniom koronawirusem, w okresie od 14 sierpnia 2020r. do odwołania wprowadza się  zmianę w organizacji bezpośredniej obsługi  interesantów.
Obsługa interesantów OIPiP w Białej Podlaskiej będzie odbywać się poprzez:

Sekretariat OIPiP w Białej Podlaskiej przyjmuje dokumenty przesyłane drogą pocztową i kurierską oraz za pomocą doręczenia osobistego do skrzynki na listy przy biurze izby.
Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów.
Wizyty w OIPiP w Białej Podlaskiej odbywają się z uwzględnieniem wymaganych prawem warunków sanitarnych.
Przy wejściu należy zdezynfekować ręce, a wewnątrz zaleca się przebywanie w maseczkach.

Szanowni Państwo,
w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego, serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium „RAZEM W IMMUNOONKOLOGII”.
Szkolenie odbędzie się w dniu 8 października br. o godzinie 18.00.
Bezpośrednia rejestracja na stronie https://apo-web-08-10-2020.konfeo.com/pl/groups
Szczegóły i program w załączeniu.Razem w immunoonkologii_08_10_2020 Więcej »

Szanowni Państwo,
Jak co roku mam zaszczyt zaprosić pielęgniarki i pielęgniarzy do udziału w konkursie o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szwecji. Celem nagrody jest promocja zawodu pielęgniarskiego oraz umożliwienie rozwoju zaangażowanym pielęgniarkom i pielęgniarzom.
Jest to wyjątkowa edycja, ponieważ zgłoszenia dotyczą rozwoju opieki zdrowotnej w kontekście wyzwań, jakie stawia pandemia COVID-19. Temat prac jest bardzo szeroki, dlatego liczymy na kreatywność talentów pielęgniarskich.
Nagrodą jest stypendium w wysokości 25 000zł, dyplom od JKM Królowej Szwecji oraz indywidualny staż. Jest to wielka szansa dla laureata, a także prestiż dla Izby Pielęgniarskiej, która również otrzyma nagrodę w postaci dyplomu. Więcej »

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W

E-FORUM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ 

kliknij w powyższy link i przejdź do programu

Szanowni Państwo,
Zwracamy się z uprzejmą prośba o opublikowanie informacji prasowej na temat rozpoczynającego się cyklu szkoleń edukacyjnych dla pielęgniarek – oddychaMY online
Szkolenia odbędą się w formie webinarów. Przygotowaliśmy 12 spotkań online w różnych terminach tak, aby mogła wziąć w nich udział jak największa liczba pielęgniarek. Prowadzącymi szkolenia będą wybitni specjaliści i praktycy w dziedzinie leczenia POChP.
Tematyka szkoleń dotyczy aktualnych standardów w leczeniu POChP. W części teoretycznej uczestnicy będą mogli zapoznać się z metodami aerozoloterapii w POChP. W części praktycznej zapoznają się z obsługą inhalatora Respimat. Możliwe będzie również zadawanie pytań ekspertom w czasie rzeczywistym.
Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Zapraszamy do zapisywania się na wybrany termin szkolenia pod adresem: www.oddychamy.online
Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.
Z przyjemnością odpowiem na dodatkowe pytania.
Pozdrawiam serdecznie

Zaproszenie do udziału w bezpłatnym szkoleniu e-learningowym dla Pielęgniarek i Położnych pt. „ Pielęgnacja noworodka w warunkach domowych” – https://elearning.easygenerator.com/55a74aa3-0974-4d62-8f71-d5e08f69e818
Zaproszenie do pobrania 
Z wyrazami szacunku,
Małgorzata Czerwonka
m.czerwonka@pelargos.com.pl
Pelargos Sp. z o.o.
www.niebieskiepudelko.pl

Jak w okresie epidemii przygotować się do realizacji świadczeń profilaktyczny oraz udzielania pomocy przedlekarskiej w przypadku nagłych zachorowań? Jakie kroki podjąć w przypadku stwierdzenia infekcji sugerujących podejrzenie zakażenia koronairusem SARS-CoV-2 u ucznia? Które pomieszczenie w szkole powinno służyć do jego izolacji? Jakie procedury obowiązują w przypadku potwierdzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz osób z kontaktu? Odpowiedzi na te pytania i ważne zmiany w zaktualizowanych zaleceniach dla pielęgniarek środowiska nauczania i wychowania / higienistek szkolnych rekomendowanych przez konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego dr. n. med. Krystynę Piskorz-Ogórek.

Zaleceniadla pielęgniarek środowiska nauczania i wychowania/higienistek szkolnych dotyczące bezpieczeństwa opieki nad uczniami wokresieepidemii koronawirusa SARS-CoV-2

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W E-FORUM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ  kliknij w  link i przejdź do programu
REJESTRACJA NA KONFERENCJE MOŻLIWA OD 9 PAŹDZIERNIKA 2020

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnej, certyfikowanej sesji:
Pacjent z raną przewlekłą w ośrodku terapii hiperbarycznej
Spotkanie poprowadzi ekspert, wieloletni praktyk w dziedzinie leczenia ran – mgr Urszula Jakubowska.
10 września 2020 r.
godz. 18:00
Wyłącznie platforma Clickmeeting
Dla uczestników przewidziane są certyfikaty uczestnictwa.< Więcej »

1. Międzynarodowa konferencja pediatryczno-neonatologiczna eProInfantis 2020 International, 8-9 października br.,
Proinfantis to cykl konferencji naukowo-szkoleniowych skierowanych do pediatrów, neonatologów, położnych i pielęgniarek. Poprzednie (stacjonarne) edycje konferencji cieszyły się dużą popularnością (średnio ponad 300 osób), jednak ostatnią edycję (eProInfantis 2020) zorganizowaliśmy w dniu 19 czerwca 2020r. w formie konferencji online ze streamingiem na żywo. Oczywiście przyczyną zmiany formy Konferencji była pandemia wirusa SARS-CoV-2, która spowodowała niemałe zmiany w naszym życiu osobistym i zawodowym, co zapewne dotyka Państwa na co dzień. Więcej »

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 14 sierpnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu (Dz. U. z 2020 r., poz. 1493), ustawodawca wdrożył w życie istotne dla wykonywania zawodów pielęgniarki i położnej zmiany dotyczące:

1) udzielania świadczeń zdrowotnych przez położne w okresie stanu epidemii,

2) wprowadzenia możliwości kształcenia na odległość z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych w okresie stanu epidemii,

3) postępowań konkursowych na niektóre stanowiska w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą w okresie stanu epidemii,

4) kalendarza wyborów do organów izb w okresie stanu epidemii,

5) sposobu uchwalania rocznego budżetu okręgowej izby oraz zasad gospodarki finansowej w okresie stanu epidemii.