Nowy numer Biuletynu !!!

Prezentujemy Państwu kolejny numer Biuletynu Informacyjnego nr 1/110/2024 zawierającego treści merytoryczne.

Zachęcamy do zapoznania się

BIULETYN 1/110/2024 

BIULETYN 2/2024

Przypominamy, iż pozostałe numery dostępne w zakładce – https://oipip-bp.pl/biuletyn-oipip/

Zatrudnię do pracy Pielęgniarkę w NZOZ Gródek i Siemień, Gródek Szlachecki 141
Warunki zatrudnienia do uzgodnienia.
Tel. 83 354 76 04 tel. 604 402 072

Kierownik NZOZ Gródek i Siemień
Maria Bąkowicz

Przedłużenie terminu zapisów do 14 września

link do formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/UCqSz4nZrNTkZia87 

Więcej »

plakat zjazd nipip
  • Zmiana ustawy z dnia 27 października 2017 r. o podstawowej opiece zdrowotnej wykreśla art. 33 oraz 34 ust. 2, i uchyla datę graniczną – 31 grudnia 2024 r. Deklaracje wyboru lekarza POZ, pielęgniarki POZ, położnej POZ przez świadczeniobiorców zachowają ważność, niezależnie od przystąpienia świadczeniodawcy do zespołu POZ.
  • Wprowadzenie zmiany do ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej, umożliwi położnym, w uzasadnionych przypadkach, wynikających z braku możliwości podjęcia zatrudnienia jako położna (np. zwolnionych w czasie likwidacji oddziałów ginekologiczno-położniczych, neonatologicznych i które nie mogą znaleźć zatrudniania w zawodzie położnej) realizację świadczeń zdrowotnych na rzecz pacjentów – niezależnie od płci i wieku, pod warunkiem ukończenia kursu uzupełniającego w zakresie pielęgniarstwa dla położnych.
  • Zmiana ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi wprowadzająca dodatkowe kompetencje dla pielęgniarek i położnych w brzmieniu: „Badanie kwalifikacyjne w celu wykluczenia przeciwwskazań do wykonania szczepień u dzieci powyżej 9 roku życia może przeprowadzić również pielęgniarka lub położna”. Powyższa zmiana umożliwi pielęgniarkom i położnym przeprowadzenie badania kwalifikacyjnego do wykonania zalecanego szczepienia ochronnego oraz szczepienia przeciw COVID-19.

Aktualny projekt z dnia 5 sierpnia 2024 r. znajdziecie Państwo na stronie https://legislacja.gov.pl/projekt/12384001/katalog/13051744#13051744 w pkt 9 Stały Komitet Rady Ministrów.

23 sierpnia 2024 roku zmienił się sposób tworzenia, obsługi i dostępu do wniosków oraz ksiąg rejestrowych w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą (RPWDL). Zmiana dotyczy RPWDL 1.0 oraz RPWDL 2.0. Ma wpływ na korzystanie z rejestru zarówno przez organy rejestrowe i podmioty wykonujące działalność leczniczą, jak i przez użytkowników korzystający z rejestru bez logowania. Planowana zmiana jest kolejnym etapem procesu wdrażania RPWDL 2.0 (rpwdl2.ezdrowie.gov.pl). Obecnie wersja 2.0 rejestru obsługuje tylko diagnostów laboratoryjnych. Do tej pory wszystkie wnioski dotyczące pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą były obsługiwane w RPWDL 1.0 (rpwdl.ezdrowie.gov.pl).

Zmiana, która zostanie wprowadzona, spowoduje, że od 23 sierpnia tego roku przez okres przejściowy:

  • w systemie RPWDL 2.0 będą obsługiwane wnioski o nowy wpis dla wszystkich grup (podmiotów leczniczych oraz praktyk zawodowych lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów),
  • w RPWDL 1.0 zostanie zablokowane wprowadzanie wniosków o nowe wpisy do rejestru, z wyjątkiem wniosków dotyczących rejestrowania istniejącej w RPWDL 1.0 praktyki zawodowej na obszarze nowego organu rejestrowego,
  • wnioski oraz księgi istniejące w RPWDL 1.0 będą nadal obsługiwane w rejestrze 1.0.

Termin zakończenia okresu przejściowego zostanie podany w następnych miesiącach. Zakończenie okresu przejściowego oznacza migrację wszystkich danych z RPWDL 1.0 do 2.0, a następnie wyłączenie RPWDL 1.0. Schemat obsługi RPWDL 1.0 oraz 2.0 od 22 sierpnia 2024 prezentowany jest na poniższej grafice. Więcej »

Tekst jednolity uchwał Nr 18 i 22 VII Krajowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych w sprawie wysokości składki członkowskiej oraz zasad jej podziału

 

14 września 2024 (sobota) świętujemy w Białej Podlaskiej Narodowy Dzień Sportu.
W naszym Mieście zostanie przeprowadzony oficjalny trening Slow Jogging przez certyfikowanych trenerów ze Stowarzyszenia Slow Jogging Polska.
Prezentację tej japońskiej metody truchtania oraz pokazowy trening poprowadzą instruktorka i regionalna liderka Aneta Mojduszka oraz animatorka Ewelina Tymoszuk, członek Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Białej Podlaskiej.
Czas trwania wydarzenia to 1,5 godziny.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotykamy się o godz. 10.00 przed bramą przy Parku Radziwiłłowskim przy ul. Warszawskiej 12 (po zbiórce zrobimy pamiątkowe zdjęcie). Więcej »
klepsydra

Menu