Szanowni Państwo,

Hospicjum „Światło” oraz Centrum Konferencji i Wystaw Expo-Andre

mają zaszczyt serdecznie zaprosić na:

XVIII  OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ MEDYCYNY PALIATYWNEJ „HOSPICJUM  2018”

XVI OGÓLNOPOLSKIE FORUM ONKOLOGII I  PSYCHOONKOLOGII

WYSTAWĘ SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO, ORTOPEDYCZNEGO

I  RATOWNICZEGO,

które odbędą się w dniach 18-19 maja 2018 roku

w Hotelu FILMAR**** w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 45

Ideą organizowanych w Toruniu Konferencji i Forum jest wspólne spotkanie wszystkich środowisk zaangażowanych w leczenie i opiekę nad chorymi onkologicznie, zarówno w stadium uleczalnym, jaki i terminalnym, a w szczególności pomiędzy lekarzami onkologami, a osobami pracującymi w placówkach opieki paliatywnej i hospicjach.

W/w Konferencja i Forum odbywające się w Toruniu co roku gromadzą wielu znakomitych gości, specjalistów z dziedziny medycyny paliatywnej, onkologii i psychoonkologii, m.in. prof. Jacek Łuczak, prof. Danuta Perek, dr Andrzej Ostrowski, dr hab. med. Zbigniew Bohdan, dr Andrzej Stachowiak oraz wielu innych znakomitych wykładowców.

Tematyka wiodąca tegorocznego spotkania to m.in.:

1. Choroby nowotworowe – diagnostyka,  leczenie
  2. Monitorowanie i kontrola bólu
  3. Problemy psychoonkologiczne w opiece paliatywnej
  4. Profilaktyka i leczenie odleżyn, owrzodzeń  – nowości i ocena dotychczas stosowanych materiałów opatrunkowych, urządzeń  rehabilitacyjnych, urządzeń z zakresu higieny szpitalnej.
  5. Żywienie w opiece paliatywnej
  6. Aspekty duchowe  i dylematy etyczno-moralne opieki paliatywnej.
  7. Nowości w leczeniu farmakologicznym.
  8. Pielęgniarstwo w opiece paliatywnej.

Konferencji i Forum jak jest to już w tradycji będzie towarzyszyła Wystawa, której celem jest zaprezentowanie osiągnięć w dziedzinie sprzętu medycznego, leków i materiałów opatrunkowych stosowanych w medycynie paliatywnej i onkologii oraz promocja najlepszych leków, materiałów i urządzeń poprzez konkurs na najlepszy produkt w poszczególnych kategoriach (werdykt Komisji Konkursowej wybranej spośród wykładowców i dyrektorów hospicjów): leki przeciwbólowe, materiały higieniczno-opatrunkowe, preparaty odżywczo-metaboliczne, sprzęti materiały do rehabilitacji. Również Państwo możecie zdecydować o przyznaniu nagród dla Firm poprzez plebiscyt Uczestników Konferencji i Forum na: Najlepszą Firmę – Przyjaciela Ruchu Hospicyjnego Roku 2018, Najlepszy Produkt Stosowany w Opiece Paliatywnej Roku 2018, Najlepszą Firmę Onkologiczną Roku 2018, Najlepszy Produkt Onkologiczny Roku 2018. Osoby uczestniczące w plebiscycie wezmą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Opłata obejmuje:

– udział w wykładach i warsztatach;

– przerwy kawowe

(1 w piątek i 1 w sobotę);

– materiały konferencyjne,

– certyfikat uczestnictwa.

Opłata obejmuje:

– udział w wykładach i warsztatach;

– przerwy kawowe

(1 w piątek i 1 w sobotę);

– materiały konferencyjne,

– certyfikat uczestnictwa,

zwiedzanie Torunia.

W terminie do 15.03.2018 r. 210 zł 240 zł
W terminie do 15.04.2018 r. 250 zł 280 zł
W terminie do 18.05.2018 r. 300 zł 330 zł

karta hosp 2018 luty

Zgłoszenia na konferencję przyjmujemy listownie, faxem, mailem lub telefonicznie:

Centrum Konferencji i Wystaw  EXPO-ANDRE

1. Prosta 19/7, skr. poczt. 290, 87-100 Toruń 1

tel. 56 657 35 05; 56 651 35 04 fax. 56 657 35 06,

e-mail: biuro@expo-andre.pl  www.expo-andre.pl

Nr konta: Alior Bank 48 2490 0005 0000 4530 1557 7321 z dopiskiem:„Hospicjum/Onkologia 2018”.

Henryk Zamorski

Centrum Konferencji i Wystaw